O nas

Jesteśmy niezależną placówką specjalizującą się w świadczeniu usług edukacyjnych. Istniejemy od 05 września 2015 roku. Nasza siedziba mieści się w St. Vincent’s Secondary School, na St. Mary’s Road w Cork.

W roku szkolnym 2017/2018 oferujemy zajęcia w przedszkolu, zerówce, w klasach I-III i V szkoły podstawowej.

Zatrudniamy wykwalifikowanych nauczycieli, posiadających uprawnienia pedagogiczne, legitymizujących się polskim oraz irlandzkim zaświadczeniem o niekaralności. Posiadamy wszelkie uprawnienia, które pozwalają na prowadzenie działalności oświatowej. Doskonalimy warsztat pracy, bierzemy udział w szkoleniach i konferencjach, by móc sprostać oczekiwaniom i potrzebom naszych wychowanków.

W naszej szkole każdego ucznia otaczamy indywidualną opieką. Bardzo starannie dobieramy kadrę i specjalistów z różnych dziedzin, którzy wspierają nas w procesie kształcenia oraz integrowania dzieci polonijnych z Cork i okolic. Zapewniamy najwyższy standard nauczania i bezpieczeństwa.

Czego zatem możesz od nas oczekiwać jako rodzic?

Stawiamy na wysoki standard nauczania połączony z kreatywnym spędzaniem czasu. Gwarantujemy, że przeprowadzimy Twoje dziecko przez kręte ścieżki edukacji od przedszkola aż do matury z języka polskiego jako obcego.

Dlaczego powinieneś nam powierzyć edukację swojego dziecka?

Jednym z naszych głównych celów jest wspieranie osiągnięcia jak najpełniejszej dwujęzyczności. Traktujemy ją jako sposób na lepszy rozwój intelektualny Twojej pociechy, zgodnie z powszechną opinią naukowców. Naukę u nas mogą rozpocząć także dzieci z rodzin wielojęzycznych. Zadbamy o każdego ucznia, którego edukacja zostanie nam powierzona. Wychowujemy oraz edukujemy w poszanowaniu polskiej tradycji, kultury i historii. Kształtujemy oraz wzmacniamy postawę patriotyczną, ale jesteśmy otwarci na integrację, uczymy tolerancji i szacunku wobec każdego człowieka.

Język polski jest jednym z przedmiotów, który można zdawać na maturze w szkole irlandzkiej. Dobrze zdany egzamin z języka polskiego jako obcego, to duży krok na drodze do osiągnięcia sukcesu przez Twoje dziecko. Wysoki wynik pomoże dostać się nie tylko na upragniony kierunek studiów, ale też zwiększy szanse na wybór bardziej prestiżowej uczelni. Nauka języka ojczystego zwiększa szansę na lepiej zdaną maturę.

Jak to osiągniemy?

Realizujemy założenia podstawy programowej MEN dla szkół polonijnych. Zakres materiału obowiązujący w nauczaniu zintegrowanym oraz w nauczaniu przedmiotów takich jak język polski i historia, został dokładnie określony w powyższym dokumencie.

W Polskiej Szkole Wawel w ramach czesnego poszerzamy ofertę o przedmioty dodatkowe: zajęcia sportowe, plastyczne, literacko-teatralne, biblioteczne. Religię prowadzimy dla chętnych w klasach I-III. Wszystko po to, by każdy powierzony nam uczeń mógł rozwijać swoje uzdolnienia i otrzymać najlepszą z możliwych opiekę.

Przygodę z edukacją zaczynamy od przedszkola dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci od lat czterech, dla których przygotowaliśmy specjalny program zajęć łączący wiele ciekawych elementów. Poprzez zabawę, lekturę literatury dziecięcej, zajęcia plastyczne, wreszcie taniec i muzykę rozwijamy zainteresowania naszych najmłodszych studentów.

Zapraszamy wszystkich, którzy mieszkając w Irlandii, doceniają możliwość przekazania swym dzieciom języka i kultury kraju pochodzenia. Chcemy stać się częścią tego wysiłku i procesu. Jest nim ukształtowanie młodego człowieka władającego biegle mową ojczystą, bez poczucia utraty tożsamości, bez kompleksów z powodu niewystarczającej znajomości języka przodków.

Formularz rejestracyjny kliknij tutaj