O nas

Polska Szkoła Wawel edukuje dzieci oraz młodzież polonijną od 2015r. W roku szkolnym 2018/2019 prowadzimy zajęcia sobotnie w Cork. Do filii w Mallow zapraszamy na lekcje popołudniowe w środy.

W szkole pracują wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele posiadający uprawnienia pedagogiczne i zaświadczenia o niekaralności. Kadra bierze udział w różnorodnych konferencjach i szkoleniach m.in. Child Protection czy First Aid (pierwsza pomoc).

Każdego ucznia otaczamy indywidualną opieką. Integrujemy, uczymy, wychowujemy,  dbamy o prawidłowy rozwój emocjonalny, zapewniamy bezpieczne i ciekawe spędzanie czasu w grupie rówieśniczej. Przekazujemy język, kulturę i tradycje naszego kraju.

Dlaczego warto zapisać dziecko do Polskiej Szkoły Wawel?

Stawiamy na wysoki standard nauczania połączony z kreatywnym spędzaniem czasu. Każdego ucznia przeprowadzimy przez kręte ścieżki edukacji od przedszkola aż do matury z języka polskiego jako obcego w Irlandii. Przygotujemy naszych uczniów także na ewentualny powrót do Polski. Nauka z nami zapewni dobry start i zmniejszy stres adaptacyjny po powrocie do kraju.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wspieramy osiągnięcie jak najpełniejszej dwujęzyczności przez uczniów. Traktujemy ją jako dar i szansę, sposób na lepszy rozwój intelektualny zgodnie z powszechną opinią naukowców. Chętnie przyjmujemy dzieci z rodzin mieszanych, w których nie mówi się wyłącznie po polsku. Język, historię i zwyczaje przodków przekazujemy każdemu, kto kocha Polskę!

Formularz rejestracyjny Cork kliknij tutaj

Formularz rejestracyjny Mallow kliknij tutaj