O nas

Polska Szkoła Wawel edukuje dzieci oraz młodzież polonijną od 2015r. Prowadzimy zajęcia sobotnie w Cork oraz popołudniowe w Mallow, w ciagu tygodnia.

W szkole pracują wyłącznie wykwalifikowani nauczyciele posiadający uprawnienia pedagogiczne i zaświadczenia o niekaralności (Garda Vetting). Kadra jest przeszkolona m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy (First Aid) oraz Child Protection. Uczestniczy także w konferencjach i szkoleniach metodycznych.

Każdego ucznia otaczamy indywidualną opieką. Integrujemy, uczymy, wychowujemy, dbamy o prawidłowy rozwój emocjonalny, zapewniamy bezpieczne i ciekawe spędzanie czasu w grupie rówieśniczej. Organizujemy warsztaty literacko-teatralne, plastyczne, tematyczne,  imprezy i akademie szkolne, w których aktywnie uczestniczą uczniowie oraz rodzice. Pielęgnujemy język, kulturę i tradycję.

Dlaczego warto zapisać dziecko do Polskiej Szkoły Wawel?

Stawiamy na wysoki standard nauczania połączony z kreatywnym spędzaniem czasu. Każdego ucznia przeprowadzimy przez kręte ścieżki edukacji od przedszkola aż do matury z języka polskiego jako obcego w Irlandii. Przygotujemy naszych uczniów także na ewentualny powrót do Polski. Nauka z nami zapewni dobry start i zmniejszy stres adaptacyjny po powrocie do kraju.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wspieramy osiągnięcie jak najpełniejszej dwujęzyczności. Traktujemy ją jako dar i szansę, sposób na lepszy rozwój intelektualny zgodnie z powszechną opinią naukowców. Chętnie przyjmujemy dzieci z rodzin, w których nie mówi się wyłącznie po polsku. Język, historię i zwyczaje przodków przekazujemy każdemu, kto kocha Polskę!

Formularz rejestracyjny Cork kliknij tutaj

Formularz rejestracyjny Mallow kliknij tutaj